Fotografi Staffan Widstrand, 60-vjeç, ka arritur ta shkrep fotografi të bukur artistike në rezervatin privat Marataba në Limpopo të Afrikës së Jugut, transmeton Telegrafi.

Në fotografi shihet sesi përkundër dëshirës së elefantit që të fshihet pas shkurreve, hunda dhe bishti dukeshin shumë qartë.

Probleme të vazhdueshme kanë pasur pilotët e aeroplanëve, që duhej të shfrytëzonin një aeroport të Devonit, ku erërat arrinin shpejtësinë e 130 kilometrave në orë, transmeton Telegrafi.

Në momentin e ngritjes dhe aterrimit, fluturaket kishin turbulenca të vazhdueshme, ndërsa vështirë arrinin në lartësinë e duhur për fluturim.

Shefi e krijuesi i Amazonit, Jeff Bezos ka dhënë më pak pasuri për bamirësi sesa Bill Gatesi, Mark Zuckerbergu madje edhe se Donald Trumpi.

Njeriu më i pasur në botë, i cili aktualisht është duke u divorcuar nga gruaja e tij MacKenzie, që pritet të jetë divorci më i shtrenjtë në botë, ka dhuruar vetëm 0.0906 për qind të pasurisë së tij të konsiderueshme, transmeton koha.net.

Flash Lajme