Ajo është zonja e vërtetë e Parisit. Më e famshme se Louvre dhe Notre Dame, kulla Eiffel u inaugurua në 31 mars 1889. Që atëherë, për çdo vit pret shtatë milionë vizitorë, 250 milionë që nga fillimi i historisë së saj.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All