Kërkojuni çdo danezi t’ua përshkruajë termin “hygge” dhe do të dëgjoni shumë përgjigje që i përshkruajnë përvojat komode dhe të kënaqshme.Qoftë nëse është fjala për t’u futur nën çarçafë me çokollatë të nxehtë apo për të ngrënë ëmbëlsira, hygge është një prej fjalëve më të papërkthyeshme që i lartëson diferencat në vlerat kulturore, transmeton Telegrafi.

NASA po përgatitet për një mision që shpreson të hedh dritë mbi një asteroid që dyshohet të jetë mbetje kryesore e një planeti të shkatërruar.Sipas agjencisë, misioni, i cili synon të eksplorojë asteroidin ’16 Psyche’, është duke hyrë në fazën përfundimtare të projektimit, me qëllim të lansimit në vitin 2022 dhe mbërritje deri më 2026-ën, transmeton lajmi.net.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All