Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dardania/public_html/dardania.com/plugins/system/jabuilder/helper.php on line 265
Kuriozitete

Pamjet e mëposhtme tregojnë 40-vjeçarin Li Qilong, i cili me makinën e tij ka realizuar atë që quhet ndryshe ‘kërcim me makinë’ për 76 metra.

Mediat lokale raportojnë se distanca e tij e ‘fluturimit’ ka thyer edhe tre rekorde botërore.

Njësia Speciale Intervenuese e Policisë së Kosovës është e gatshme për çdo intervenim në ndihmë të qytetarëve. Kjo njësi është e trajnuar dhe përgatitur që të intervenoj në operacionet e rrezikshmërisë së lartë, ku përfshihen intervenimet antiterroriste, për lirim dhe shpëtim të pengjeve etj.

Flash Lajme