Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dardania/public_html/dardania.com/plugins/system/jabuilder/helper.php on line 265
Kuriozitete

Një pjesë e vogël e një komete 3.5 milionë vjeçare, i gjetur brenda një meteori, mendohet se përmban sekrete se si u ndërtua sistemi ynë diellor.

Meteoriti vetë u gjet në fushëbetejën e LaPaz në Antarktidë dhe kishte një pjesë të kometës së ruajtur brenda, gjë që lejoi që ajo të mbetej në mënyrë të sigurt brenda shkëmbit dhe ta pengonte atë të digjej në atmosferën e Tokës.

Flash Lajme