Revista prestigjioze National Geographic ka zgjedhur pamjen më të bukur të kapur në foto dhe fituesi është ‘Winter in GreenLand’.

Pamjet e një fshati peshkimi në Greenland kapur nga Weimin Chu janë mahnitëse dhe meritojnë me të vërtetë çmimin e parë.

Fotografia fituese tregon një fshat peshkimi në veriperëndim të Greenland-ës me ndërtesat e mbuluara nga bora në një natë dimri arktik./e.k-Dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat