Mund të të dëbojnë nga një skuadër basketbolli edhe pse ke dhënë maksimumin për të qenë lojtari më i famshëm në histori. Mund të kaloni dy muaj në karrocë me njerëz që vuajnë nga paraliza cerebrale vetëm për një rol filmi etj, janë këto disa nga sakrificat që kanë bërë shumë njerëz të njohur sot.

Pra, nëse doni dhe ju të bëheni, aktor, futbollist, çiklist i famshëm, është mirë të shikoni se çfarë kanë bërë disa të njohur për të arritur aty ku janë sot.

1. Për 6 muaj Daniel Day-Lewis jetoi në xhungël për ta bërë karakterin në film siç duhej, madje fitoi dhe çmimin Oskar për këtë rol.

2. Aleksandra Bilgiç, tregon sakrificën e një balerine. Këmbët e saj para dhe pas kërcimit.

3. Ed Harris fjeti në shtratin e Jackson Pollock, ndërtoi një studio pikturimi dhe shpenzoi 10 vjet vetëm për rolin e Pollock, duke bërë gjithçka bënte ai.

4. Taylor Phinney  u aksidentua rëndë në një garë me biçikleta, për një vit ai u rikuperua dhe iu kthye karrierës.

5. Joaquin Phoenix  mbante një shpatë me vete, mësoi të luante kitarë dhe pothuajse u çmend për një rol në film.

6. Michael Jordan u dëbua nga disa skuadra basketbolli, sepse ai nuk mund të kërcente. Pas shumë përpjekjesh arriti që të bëhej i suksesshëm.

7. Janessa Wright është modele dhe na tregon dy anët e kësaj industrie.

8. Bethany Hamilton është një nga sërfistet më të mira në botë, pavarësisht se ka humbur krahun pas një sulmi nga peshkaqeni.

9. Gorge Hincapie i duhej të fillonte përsëri karrierën pasi u shërua nga thyerjet dhe infeksionet, informon dardania.com

10. Linda Hamilton është trajnuar vërtet shumë për të përgatitur trupin për të luajtur rolin e Sarah Connor. 28 vjet më vonë ajo luajti përsëri të njëjtin rol.

11. Mikel John Obi luajti ndeshjen për 90 minuta, ndërkohë që babi i tij ishte rrëmbyer dhe po torturohej.

12. Arnold Schwarzenegger ka notuar në ujëra të pista, ka vuajtur nga diarreja në xhungël dhe ka marrë 6 muaj mësim tangoje.

13. Ashley Smith tregon jetën reale të një stjuardeseje  në avion, politikat e rrepta të kompanisë, mungesa e gjumit dhe problemet me dietën, shkruan dardania.com

14. Lojtarët e gjatë si Darrell Amstrong, vuajnë nga gishtat e këmbës për shkak të madhësisë së tyre.

15. Montel Williams lufton kundër një sëmundjeje që po e vret.

16. Lady Gaga vuan nga një sëmundje kronike të muskujve,  dhe përsëri lëndon gishtat e saj me kitarë për të bërë këngë të reja.

17. Ilya Kutepov duhej të luante 100 minuta gjatë Kupës së Botës 2018 me një këmbën e lënduar.//dardania.com


Flash Lajme

Më të lexuarat