Nashi Stineman, është 3 vjeç, dhe vuan nga një sëmundje e rrallë neuromuskulare e njohur si SMARD, ose atrofi muskulore kurrizore me shqetësim të frymëmarrjes. Sëmundja shkakton dobësi muskulore dhe nuk ka kurë apo trajtim.

Për shkak të sistemit të tij të dobësuar imunitar, Nash nuk mund të jetë i rrethuar nga shumë njerëz dhe nuk mund të ketë një festë tipike për ditëlindjen, shkruan dardania.com

Por, lagjja ku ai jeton, i ka bërë një surprizë të jashtëzakonshme vogëlushit.

Të gjithë, kanë bërë një paradë me makina, duke parakaluar nga shtëpia e tij, dhe duke e uruar për ditëlindje./dardania.com

View this post on Instagram

A post shared by (@cnn) on

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All