Epo dimri është i gjatë e i ftohtë dhe vetëm zjarri e çorapet e trasha nuk na bëjnë punë ndonjëherë. Kur temperaturat kalojnë nën zero, ne nuk ndahemi nga batanija jonë e ngrohtë dhe shalli i trashë.

Sigurisht nuk bëjmë dot pa çorapet dhe pupat. Për fat të mirë, ka edhe disa këshilla që mund t’i ndiqni për të siguruar që këmbët tuaja të qëndrojnë ngrohtë gjithmonë. Dardania.com ka sjellë për ju, disa këshilla si t’i ngrohni këmbët në dimër.

Hani gjithmonë ushqime të ngrohta! Hani shpesh supa të ngrohta gjatë ditës dhe në darkë. Shtojini edhe pak erëza si: xhenxhefil, spec djegës, mustardë dhe do t’i japë një shtytje qarkullimit të gjakut.

Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Foto 1 nga 4

Masazhojini këmbët! Një këmbë ka më shumë se 2000 skaje nervore. Nëse doni të ndihmoni qarkullimin e gjakut, është një ide e mirë për t’i masazhuar këmbët tuaja. Masazhojeni këmbën që nga gishtat, e deri te thembra, këshillon dardania.com


Flash Lajme

Më të lexuarat