Alkent Pozhegu është i riu nga qyteti i Gjakovës që së fundi mori tri certifikata nga Libri i Rekordeve Guinness, për punën e tij të suksesshme artin e tij të veçantë.

Pasioni është shprehur se për punë ka bërë ka arritur aty ku ka ëndërruar gjithmonë dhe realisht kush nuk do ta ëndërronte një certifikatë për diçka të veçantë. Alkent Pozhegun artin e tij e krijon me anën e drithërave, transmeton lajmi.net. Emrat më të njohur në skenën botërore si, Rita Ora, Dua Lipa, Marlyn Monroe e të tjerë janë imazhet me famë botërore që Alkenti ka vendosur t’i drithëroi në mozaik. I fundit ishte mozaiku i presidentit amerikan, Donald Trump ku ia siguroi edhe certifikatën e tretë, përcjell albinfo.ch. Më poshtë mund ta shihni disa foto për punën dhe artin e tij:


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All