Një djalë nga Charles City, pasi makina e tij u zhyt në ujë, e para gjë që i shkoi në mendje për të shpëtuar ishte të thërriste asistentin personal e përdoruesve të iOS “Sirin”.

Galaxy Salcedo, 18 vjeç, ndërsa makina e tij po fundoseJ, nuk mund ta gjente telefonin dhe ajo që bëri ishte të thërriste: “Siri, call 911″ (911 është numri emergjencës).

Emergjenca kishte marrë telefonatën dhe menjëherë kishte mbërritur në vendngjarje.

Salcedo u nxor nga lumi dhe me ambulancë u shoqërua në spital.  Më pas doli nga spitali në gjendje të mirë shëndetësore. Pra Siri mund të shpëtojë jetë, mjafton të dish sesi ta përdorësh./dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat