Pamje mahnitëse të publikuara në internet tregojnë foshnjën e peshkaqenit duke lëvizur brenda vezës së saj.

Karissa Otero gjeti vezën e peshkaqenit derisa po gjurmonte në bregdetin e Kalifornisë, së bashku me djalin e saj dyvjeçar, Bodhi.

Ajo ishte e mahnitur kur gjeti foshnjë e peshkaqenit, që ishte ende gjallë në vezën e tij në bregdet, i cili së fundi ishte përmbytur nga valë të larta.

Otero postoi foton në mediat sociale dhe Muzeu i Historisë së Natyrës Santa Barbara konfirmoi se bëhet fjalë për vezë të peshkaqenit.

Ndryshe, Otero ka kthyer serish vezën në det me shpresën se foshnja do të mund të mbijetojë.


Flash Lajme