Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dardania/public_html/dardania.com/plugins/system/jabuilder/helper.php on line 265
Shfaqet një fokë në brigjet e Vlorës

Bregdeti i Vlorës është vizituar gjatë ditës së sotme nga një specie e rrallë.
Dëshmitarët e momentit kanë filmuar një fokë, e cila ka qëndruar për disa momente në brigjet tona.

Ashtu siç shihet dhe në videon e publikuar nga “BalkanWeb”, pasi qëndroi për disa minuta në bregdet, më pas foka është larguar.

Ndërsa ky gjitar ka qenë i përhapur në zonat e Mesdheut, në ditët e sotme është thuajse i zhdukur dhe të shikoni një të tillë është diçka e rrallë.

Kujtojmë se në nëntor në brigjet e Durrësit u kap një peshkaqen i gjatë rreth 4 metra.


Flash Lajme