Gëzuar përvjetorin, Kulla Eiffel!

Objekti më i famshëm i Parisit është padyshim, Kulla Eiffel. Mbrëmë mes një performance me drita, u festua 130 vjetori i nderimit të saj.

Në mbrëmje, sapo u errësua, u realizua një shfaqje fantastike rreth 12 minuta, e cila do vazhdojë edhe të premten.

View this post on Instagram

A post shared by (@cnn) on

Kulla Eiffel është ndërtuar nga inxhinieri Gustav Eiffel  në vitin  1889, dhe është e punuar me hekur. Çdo vit, rreth 6 milionë vizitores ngjiten në kullën e famshme.

Dardania.com ju ka sjellë më poshtë disa foto të vjetra nga ndërtimi i saj, para qindra vitesh. Mos i humbisni./dardania.com

Foto 1 nga 15


Flash Lajme

Më të lexuarat