Aktori i famshëm me origjinë shqiptare Jim Belushi duket se e ka lënë aktrimin dhe tashmë ka filluar të merret me kanabis.

Belushi ka ngritur fermën e tij të kanabisit në Oregon të SHBA-ve vend ku kultivimi i saj është i legalizuar.

Aktori është shprehur se kultivimin e bën për shkak të përfitimeve që ajo jep në mjekësi dhe se ka pranuar se ka qenë përdorues i kanabisit që nga gjimnazi./e.k-Dritare.net