Lajme

Colors: Purple Color

Pas ftesës deklarohet Gucati

Pas ftesës deklarohet Gucati

Gjykata Speciale ka bërë ftesën e radhës për intervistim. Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe mjeku që shërbeu gjatë kohës së luftës, Fadil Beka është i ftuari i radhës nga kjo gjykatë.

Dallime në pozicione rreth hises në Qeveri kanë Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike (LDK).

Burime të Kohës Ditore kanë thënë të hënën se është LDK-ja ajo, e cila refuzon që këto dy parti që kanë dalë të parat në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit, të udhëheqin me numër të barabartë dikasteresh qeveritare.

Klina mbulohet nga tymi

Klina mbulohet nga tymi

Banorët e Klinës në orët e pasdites janë ballafaquar me tymin e madh që ka mbuluar këtë qytet, shkruan rtv21.tv.

Gjithë ky tym kishte ardhur si shkak që bujqit kanë djegur mbetjet e të korrave në fushat e tyre.

Flash Lajme