Lajme

Colors: Purple Color

Temperaturat më të larta deri në 33°C

Temperaturat më të larta deri në 33°C

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 31-33 gradë Celsius.

Sot edhe zyrtarisht bëhen një vit e pesë muaj që prej vrasjes së ish-liderit të SDP-së në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanoviq.Rasti ishte marrë në dorë nga Prokuroria Speciale e Kosovës, teksa pas disa muajsh hetime kishte pasur edhe arrestime, shkruan lajmi.net.Megjithatë, në pranga nuk përfundoi i dyshuari kryesor, njëherit i cilësuari si ‘bos’ i krimit në Mitrovicën e Veriut, Milan Radojiçiq.

Flash Lajme