Lajme

Colors: Purple Color

Rami Mislimi

Gjithnjë i kam qejf njerëzit unik që kanë stilin e veçantë prej tjerëve, dhe e ndjejnë veten të ri, ama këto rruza të Buxhakut s’munda me i përtyp, sdi a stil e ka apo çka ende vazhdojë të bëjë muhabet me veten.

Sot po mban mot me vranësira të ndryshueshme. Në disa pjesë të vendit do të ketë edhe mjegull ndërsa do të fryjë edhe erë në drejtimin veri-perëndimor. Gjatë ditë gjithashtu do të ketë rreshje të borës.

Nuk është koha për zgjedhje të reja, por për pastrimin e gjithë partive

Urim SALIHU
Koha nuk është për zgjedhje, por për pastrimin e disa figurave që janë në skenën politike dhe ky pastrim duhet të ndodhë te të gjithë subjektet duke filluar nga BDI më shumë nga të gjitha dhe është fiks momenti që të fillojë me zëvendësimin e disa figurave kyce në parti dhe zëvendësimin e tyre me njerëz të rinj, pra me njerëzit e 20 viteve të ardhshme që kanë tjetër mentalitet dhe ka shumë prej të rinjve që mund të zëvendësojnë politikisht këdo.

Maqedonia bëri hapin historik duke votuar ndryshimet Kushtetuese për Marrëveshjen e Prespës, hap ky që u mbështet njëzëri edhe nga ndërkombëtarët.

Por partia më e madhe e opozitare e Maqedonisë ka nisur aksionin politik duke synuar të çojë vendin në zgjedhje.

Flash Lajme