Lajme

Colors: Purple Color

Partia Demokratike e Lushnjës ka shkarkuar nga detyra Myslim Murrizin. Ky vendim erdhi pasi Murrizi refuzoi të dorëzonte mandatin, siç bëri grupi parlamentar.

Të pranishëm në mbledhje ishin edhe të deleguarit nga Tirana, Sahit Dollapi, sekretar organizativ i PDSH dhe deputeti i qarkut Enkelejd Alibeaj.

Partia Demokratike ka shkarkuar deputetin Myslim Murrizi nga strukturat e kësaj partie në Lushnje. Ky vendim erdhi pasi Murrizi refuzoi të dorëzonte mandatin, siç bëri grupi parlamentar.

Të pranishëm në mbledhje ishin edhe të deleguarit nga Tirana, Sahit Dollapi, sekretar organizativ i PDSH dhe deputeti i qarkut Enkelejd Alibeaj.

Flash Lajme