Lajme

Colors: Purple Color

Një shtetas i Austrisë është gjetur i vde*kur në një nga hotelet e kryeqytetit. Rasti po cilësohet si vde*kje e dyshimtë. Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.Ahmeti ka thënë se rasti ka ndodhur në një prej hoteleve në rrugën Prishtinë-Shkup, dhe se njësitet policiore janë duke u marrë me rastin.

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka treguar se ishte një ditë në vrapim në Obiliq në gjysmë-maratonë dhe disa fëmijë deri sa po vraponin sipas tij kanë kënduar këngën ”Xhamadani vija-vija kërrk taksa e kërrka ushtria”, shkruan Reporteri.net

Senatori amerikan, Ron Johnson, ka deklaruar se beson që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dëshirojnë të zgjidhin marrëdhëniet mes vendeve të tyre dhe e dinë se marrëveshja tek e cila vijnë ndoshta mund të mos jetë popullore në afat të shkurtër.

Flash Lajme