Lajme

Colors: Purple Color

Zvarritja e marrëveshjes VV-LDK, ka ngritur zëra të ndryshëm, shumica e tyre kritikues, të cilët thonë se nuk e kanë pritur këtë këmbëngulësi nga të dy partitë. Posti i presidentit po bëhet “mollë sherri” mes dy partive fituese, e që lideri i VV-së, Albin Kurti, ka thënë se vendi mund të shkojë prapë në zgjedhje.

Gashi: Vuçiq ka kryer vepër penale të rëndë

Gashi: Vuçiq ka kryer vepër penale të rëndë

Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, në emisionin debatues “Click”, në RTV21 ka thënë se Vuçiq për veprën penale që ka kryer mund të dënohet deri në 10 vjet burg.

Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore.

Flash Lajme