Lajme

Colors: Purple Color

Nasuf Mjekqi ishte diagnostifikuar me sëmundjen leukimi acute

Nasuf Mjekqi ishte diagnostifikuar me sëmundjen leukimi acute

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasuf Mjekiqi.

Vazhdojnë pritjet e gjata

Vazhdojnë pritjet e gjata

Pritjet e gjata afro katër orë në pikat kufitare me Serbinë po vazhdojnë edhe sot.

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar të Ministrisë së Punëve të Brendshme, në pikëkalimin kufitar Merdare pritjet për të dalur nga Kosova janë 4 orë, derisa kolona është e gjatë afro 1 kilometër.

Kryetari i kësaj partie Isa Mustafa, në një intervistë për EkonomiaOnline, thotë se janë të vendosur që të shpërndajnë Kuvendin dhe të shkojnë në zgjedhje të reja, në mënyrë që të formohet një qeveri legjitime dhe e cila merret me temat të cilat, sipas tij, kanë stagnuar gjatë Qeverisë Haradinaj.

Flash Lajme