Lajme

Colors: Purple Color

38 vjeçari është kërkuar i për dy vepra penale

38 vjeçari është kërkuar i për dy vepra penale

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka shpallur në kërkim një person nga fshati Maznik i Deçanit, i cili dyshohet për dy vepra penale.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë dakorduar që të bashkëqeverisin së bashku. Sipas burimeve të Klan Kosovës, kryetari i Vetëvendosjes dhe njëherit kandidati për kryeministër Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa janë marrë vesh që në parim ta bëjnë qeverinë e ardhshme të Kosovës me formulën e ndarjes së pushtetit gjysmë për gjysmë.

Ministria po merret me këtë rast

Ministria po merret me këtë rast

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës, ka njoftuar se që rasti i luanit që është duke u mbajtur i mbyllur në kafaz në Stanaj të Gjilanit, e që rezulton të jetë i kontrabanduar, është duke u trajtuar nga institucioni jonë në koordinim me institucionet tjera shtetërore.

Flash Lajme