Shqipëri

Colors: Purple Color

Vlorë/ Kishin mbjellë kanabis rreth shtëpisë, “Shqiponjat” arrestojnë dy persona

Dy persona janë arrestuar në Selenicë pasi kultivonin lëndë narkotike.  Policia njofton se në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, specialistët për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat” dhe Forcën Operacionale të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, kanë finalizuar me sukses një tjetër operacionin antikanabis të koduar “Selenica”.

Nga VOA-

Presidenti Trump emëroi të shtunën gjykatësen Amy Coney Barrett si anëtare të Gjykatës së Lartë, për të plotësuar vendin e mbetur bosh nga vdekja e anëtares liberale të kësaj gjykate Ruth Bader Ginsburg, çka përbën një mundësi për ta bërë Gjykatën më konservatore 37 ditë para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit.

Flash Lajme

Më të lexuarat