Shqipëri

Colors: Purple Color

Policët e U.P.G., Itali, arrestuan sot dy shqiptarë 20 dhe 27-vjeçar, dhe një Grek 27 vjeçar pasi tentuan të vidhnin një dyqan. Të tre u vunë re nga një qytetar përballë dritares së shtëpisë së tij, ndërsa po tentonin të prisnin bravën me sharrë.

Nga dita e mërkurë, rajoni pritet të përfshihet nga i nxehti afrikan me temperatura tejet të larta.

Meteorologët kanë njoftuar se gjatë kësaj jave një valë e të nxehtit nga Afrika veriore do të shtrihet mbi Mesdhe dhe rajonin tonë, ndërkohë fusha të presionit të lartë që do të formohen mbi rajonin e Mesdheut, do të kushtëzojnë mot stabil, të nxehtë, me kthjellime dhe me intervale të gjata me diell.