Shqipëri

Colors: Purple Color

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Tepelenës, ku një bankë e nivelit të dytë ka rënë pre e maskave.

Menjëherë pas grabitjes policia ka nisur hetimet dhe bën të ditur se është identifikuar autori i dyshuar për vjedhjen me armë, por për shkak të hetimin nuk i ka bën të ditura gjeneralitetet e grabitësit.

Emisioni i përjavshëm Italian “Le Iene”, i cili transmetohet cdo të dielë nga Mediaset, këtë herë ka sjellë një histori ku personazh kryesor është një shqiptar dhe Kanuni. Babai i një 22-vjeçari, i cili mbeti i vrarë nga pronari i shtëpisë ku shkoi të vidhte, kërcënon se do të marrë hak me kanun ndaj shtetasit ialian.

Policia ka arritur të identifikojë autorin e grabitjes së bankës në Tepelenë. Sipas informacioneve të fundit zyrtare, bëhet e ditur se falë reagimit të shpejtë dhe profesional të Drejtorisë Vendore të Policisë Gjirokastër dhe Policisë lokale, në kohë reale është bërë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të vjedhjes me armë.

Flash Lajme