Shqipëri

Colors: Purple Color

Eshte shkarkuar ntga detyra drejtori i hetimit tatimor në Tiranë, Ervin Hoxha.

Ky vendim ka ardhur ditën e sotme në administratën shtetërore.

Ende nuk dihet arsyeja e shkarkimit por mendohet se per shkak të deshtimit per mbledhjen e të ardhufrav kanë sjellë këtë reagim nga ana e qeverisë.

Dje Ministria e Financave dhe e Ekonomisë ndërpreu buxhetin për financimin e pagesave për bashkinë e Shkodrës që ende mbahet nga PD, ndërsa qeveria zgjodhi në gjysëmilegalitet këshillin e ri bashkiak, në mungesë të kryetarit të ri të bashkisë, që doli i dënuar në Itali, gati dy dekada më parë.

Një 48-vjeçar nga Durrësi është plagosur pas një përleshjeje që ka pasur me 3 persona që kanë tentuar t’i grabisin shtëpinë.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në fshatin Pjeshkë, ku tre persona kanë tentuar të grabisin banesën e shtetasit F.M, por ky i fundit i ka diktuar dhe është konfliktuar fizikisht me to.

Andi Bejtja ka reaguar i revoltuar, pasi shumica e televizioneve kanë transmetuar live prishjen e restorantit të Mihal Kokëdhimës.

“Terror televiziv

U mbushën dy orë që televizionet më të mëdha informative në vend japin live pa ndërprerje prishjen e lokalit ” Panorma” të të famshmit tashmë Mihalit….

Flash Lajme