Shqipëri

Colors: Purple Color

Foto ilustruese

Një aksident i rëndë me dy të vdekur ka ndodhur në aksin rrugor Fier – Lushnje në orën 2 të natës, duke gdhirë e mërkura.

Policia njoftoi se në datën 20.08.2019, rreth orës 02:20, në këtë aks, në fshatin Savër, është përplasur një “Benz” i drejtuar nga E.Gj, 29 vjeç, banues në Pirrë të Lushnjës, me një “Benz” të drejtuar nga I.T, 64 vjeç, banues në fshatin Rrapëz po të Lushnjës.

Kryeministri Italian Giuseppe Conte, bëri të martën të ditur se i dorëzoi dorëheqjen presidentit të vendit, duke i dhënë fund qeverisjes 14 mujore të populistëve. “Kur të mbarojnë diskutimet unë do të shkoj tek presidenti i Republikës për ta njoftuar zyrtarisht për dhënien fund të kësaj qeverisjeje dhe për t’i dorëzuar dorëheqjen,” tha Conte, në fjalimin e mbajtur para Senatit.

Flash Lajme