Gjykata e Lartë greke ka hedhur poshtë kërkesën e shtetit shqiptar për ekstradimin e Bledar Jambellit.

Ky i fundit eshte i dyshuar dhe i akuzuar nga Prokuroria e Krimeve te Renda si porositës i vrasjes se ish drejtuesit të lartë të policisë shqiptare Artan Cuku.

Vendimi është dhënë gjatë ditës së sotme dhe autoritetet shqiptare janë njoftuar mbi vendimin e Gjykatës greke. /syri.net

Flash Lajme

Më të lexuarat