Laçi u trondit mbrëmë nga vrasja e një 24-vjeçari, pranë stadiumit të qytetit. Viktimë e atentatit mbeti Viktor Shkorreti.

Në lidhje me këtë ngjarje, policia tha se ka bërë identifikimin e autorit dhe shpalljen e tij në kërkim.

Autor i dyshuar është E.K 32 vjeç nga Tirana. Viktor Shkorreti u vra me breshëri automatiku mbrëmë në Laç.

Vrasja dyshohet se ka ardhur pas një konflikti të çastit mes të rinjve. Ata janë përfshirë në sherr për një vend parkimi.

Flash Lajme