Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dekretit të dytë të Metës për të zhvilluar zgjedhjet vendore më 13 tetor.

Në një shënim në twitter, Rama shprehet i bindur se zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor.

“30 qershori është e vetmja datë zgjedhjesh”-shprehet Rama.

“A ju thashë prisni çmendurinë e dytë??

Tani thjesht mëshirojeni?

Data e nxjerrë nga filxhani i revolucionit imagjinar është një

nullum absolutum dhe quod nullum est nullum producit effectum?

30 qershori eshte e vetmja date zgjedhjesh???”- shkruan Rama në twitter.

Flash Lajme