Pas vendimit të sotëm të Këshillit të Europës, në lidhje me moshapjen e negociatace për Shqipërinë, ka reaguar nënkryetari i PD Edi Paloka.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ nënkryetari i PD-së i ka bërë thirrje publikisht Ramës që të dhënë dorëheqjen.

“E vetmja gjë e pranueshme që mund t’ju thuash shqiptareve sot është: “Jap dorëheqjen”
Çdo fjali apo fjalim tjetër vetëm do të shtojë urrejtjen dhe përbuzjen e shqiptareve për ty.
Harroje që me qurravitjet dhe gulçimat para kamerave do marresh keqardhjen apo ca më shumë mirëkuptimin e shqiptareve. Ju ka dale boja me kohe dhe ketyre shfaqjeve sa here qe kapesh kaps…
Qërohu një ore e më parë e hapu rrugën shqiptareve se boll të zeza ju ke berë.”shkruan Paloka.

Flash Lajme

Më të lexuarat