Këtë të mërkurë, moti do të jetë me alternime vranësira dhe kthjellime në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje bore.

Era do të jetë me drejtim Verilindje me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Situata

Zonat malore -2/6°C

Zonat e ulëta 4/15°C

Zonat bregdetare 7/15°C

Tags:boremoti