Pamjet që shihni vijnë nga pjesa lindore e Turqisë, e cila mbrëmjen e djeshme u godit nga një tërmet i fuqishëm me mangitudë 6.8 ballë të shkallës rihter.

Ndërtesa të shkatërruara dhe të kthyera në gërmadha, ndërsa forcat e kërkim-shpëtimit janë duke kërkuar për shpëtimin e personave të bllokuar apo dhe për nxjerrjen e trupave.

Kjo është panorama e frikshme e tërmetit, e cila na kujtojmë ngjarjen e tmerrshme që ndodhi në vendin tonë në 26 nëntor.

Ndonëse temperaturat në këtë zonë shkonin deri në -7 gradë celsius, forcat e kërkimit vijuan gërmimet, ndërsa ky mëngjes i gjeti sërish duke kërkuar nën gërmadha.

1 of 15
-+

Tags:termetiTurqi

Flash Lajme

Më të lexuarat