Analisti Ben Andoni nga studio e emisionit “Arena” në RTV Ora lidhur me deklaratën e zv.ministrit të Jashtëm Gent Cakaj, ditën e djeshme ku shkarkoi disa diplomatë ka thënë se gjëja është më sipërfaqësore nga sa duket.

Sipas Andonit Cakaj e ka të pamundur ta mbajë atë post.

Andoni: Në perceptimin tim, ju bëtë një analizë të mirë. Gjëja është shumë më sipërfaqësore se sa mendoni. Zoti Rama deri në momentin që do rrijë t’i fashisi protestat është shumë i destinuar për të krijuar vatra. Një gjë të tillë bëri edhe Berisha. Kjo u duk nga dy regjistra të ndryshëm që përdori zoti Cakaj.

Hila: Si vjen kjo?

Andoni: Zotit Rama i duhet të fitojë pikë, të fitojë kohë në një regjistër ndryshe nga kundërshtarët e tij dhe është mënyra më e mirë është për të manipuluar edhe zv.ministrin e Jashtëm, i cili për mendimin tim e ka të pamundur ta mbulojë atë post.

Flash Lajme