Maqedoni

Colors: Purple Color

Para ca çasteve policia ka arr estuar gazetarin kontravers Milenko Neselkovski, kanë njoftuar mediumet maqedonase. Sipas tyre ai është arr.estuar në një fermë private të dhive, transmeton Gazeta Lajm. Jozyrtarisht sipas informatave të para, Nedelkovski është arrestuar për shkak të statuseve të publikuara në Facebook për zjarret në Greqi gjatë verës, që morën shumë vi ktima.

Blerim Reka
Në BE po zhvillohet një luftë e “Non-Paper”-ve. Atij restriktiv Francez – për metodologjinë e re të zgjerimit – iu përgjigjën 9 shtete anëtare me dokumentin e vet: pro zgjerimit.

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka thënë se BDI-ja dhe VMRO-ja me mijëra amendamentet e dorëzuara për Kodin Zgjedhor, po bllokojnë punën e Kuvendit. Gjatë një prononcimi për gazetën LAJM, Sela tha se partia e Ahmetit dhe Mickovskit, po krijojnë një precedent të rrezikshëm që në të ardhmen mund të përsëritet nga çdo parti politike.

Flash Lajme