Maqedoni

Colors: Purple Color

Kancerja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emanuel Makron sot do të realizojmë një takim ku do të bisedohet për fatin e Maqedonisë dhe Shqipërisë në rrugën drejtë BE-së.
Agjencia e lajmeve DPA bëri të ditur se Merkel do të mundohet ta bind presidentin e Francës, që Tirana dhe Shkupi të fillojnë bisedimet për anëtarësim në BE.

Flash Lajme