Maqedoni

Colors: Purple Color

Konfirmohet ajo që ka qarkulluar prej ditësh në media. Franca përfundimisht kundërshton hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, me Bashkimin Europian. Duke cituar një diplomat francez, agjencia e lajmeve, “Reuters”, bën me dije se këtë vit nuk do të ketë negociata, por që kjo situatë do të rivlerësohet vitin e ardhshëm.

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot i dërgoi urim qytetarëve me rastin e festës shtetërore 11 Tetori, Ditën e Kryengritjes Popullore. “Kjo është dita me të cilën shënohet fillimi i luftës vendimtare kundër fashizmit – të keqes më të madhe në histori, dhe fillimi i luftës vendimtare për liri dhe dinjitet, me çka është dhënë mbështetje dhe ndihmë për fitimin e të mirës mbi të keqen në Luftën e Dytë Botërore.

Pres dhe dëshiroj zgjedhje të parakohshme pasi është mënyra e vetme të kontrollojmë nëse Maqedonia shkëlqen ose atë që ne si opozitë e themi, se jo vetëm që nuk shkëlqejmë, por shkojmë më shpejtë në humnerë, ka porositur sonte nga Strumica, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në kuadër të fushatës “Biseda për rindërtimin e Maqedonisë- probleme, zgjidhje dhe program”.

Flash Lajme