Maqedoni

Colors: Purple Color

Kryetari i krahut të Lëvizjes BESA, Afrim Gashi ishte pjesë e intervistave të INA në ndërrimin e motmoteve. Ai në këtë intervistë flet për tronditjet në këtë subjekt politik, ndryshimet kushtetuese dhe kërkesat e shqiptarëve, bashkëpunimi dhe koalicionimet e mundshme ndërmjet partive politike shqiptare, qëndrimi për zgjedhjet presidenciale dhe presidentin koncensual dhe tema të tjera.

Një pjesëtar i policisë ditën e enjte është sulmuar nga një person në Shkup. Sipas njoftimit të Ministrisë së Brendshme, më 3.01.2019 në ora 13.50 në rrugën “Vatasha” në Shkup, është sulmuar një pjesëtar i policisë.

Tollovia e madhe ne piken kufitare te Bllaces ka revoltuar shkrimtarin e njohur Kim Mehmeti. Ai nje status ne facebook shpreh shqetesimin e tij per tollovine e qellimshme qe krijohet ne kufirin qe ndane shqiptaret e Maqedonise me ata te Kosoves, shkruan gazeta Lajm.

Flash Lajme