Maqedoni

Colors: Purple Color

VMRO-DPMNE pritet të fillojë me protesta masive për largimin e Qeverisë aktuale. Kjo është paralajmëruar sot nga kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski.
Ai akuzoi drejtëpërdrejtë Zaevin për përfshirje në rastin “Reket”, duke kërkuar të zbardhet edhe aktiviteti i mundshëm i funksionarëve të tjerë të pushtetit.

Gjuha zyrtare e NLB Bankës është gjuha maqedonase dhe ajo angleze” kështu është përgjigjur NLB Banka një klienti nga Tetova i cili  shqetësimin e tij dëshiron të ndajë me të gjithë të tjerët duke e bërë publike edhe komunikimin e tij elektronik, njofton TetovaSot.

Flash Lajme