Maqedoni

Colors: Purple Color

Kreu i VMRO-së, Hristijan Mickoski dje paralajmëroi organizimin e protestave të mëdha e masive kundër pushtetit, si dhe mundësinë e bllokimit të institucioneve me protesta masive. Të njëjtën kohë më parë e paralajmëroi edhe kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në një intervistë ekskluzive për Agjencinë e lajmeve Zhurnal deklaroi se do të organizojnë protesta para qeverisë për shkak se qytetarët janë të dëshpëruar.

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në një intervistë ekskluzive për Agjencinë e lajmeve Zhurnal ka deklaruar se si parti politike që nuk ka qenë në asnjë kombinatorik të pushtetit e ka atë të drejtë të organizojë dhe përkrahë revoltën qytetare para qeverisë për shkak se qytetarët janë të dëshpruar.

Ai i ka miliona borxhe shtetit, përmes transaksioneve të dyshimta, që ka dëmtuar buxhetin shtetëror. Ky është Orce Kamçev, biznesmeni nga Shkupi i dyshuari kryesor në rastin “Perandoria” të Prokurorisë Speciale, i cili për ti ikur akuzës ai kishte hyrë në pazare me njerëz të afërt të kryeprokurores speciale, Katica Janeva, por edhe komunikime direkte me te.

Flash Lajme