Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dardania/public_html/dardania.com/plugins/system/jabuilder/helper.php on line 265
Kosova

Kosova

Kosova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luftëtarë të dyshuar xhihadistë. Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i mundur falë angazhimit të institucioneve kosovare, SHBA-së dhe Forcave Demokratike Siriane.Për kthimin e tyre kanë reaguar thuajse së të gjithë institucionet e vendit.

Letra i është dërguar së pari Nancy Polosit - Kryetares së Dhomës së përfaqësuesve (Kongresit), dhe Eliot Engel - kryetarit të komisionit për Punë të Jashtme të Kongresit Amerikan.

Në këtë letër e cila do tu dërgohet edhe gjitha Parlamenteve të vendeve mike por edhe Parlamentit Evropian, kryeparlamentari Veseli ka përmendur masakrat e shumta dhe krimet e shumta që Serbia ka kryer në Kosovë.

Flash Lajme