Kosova

Ky takim vjen në vazhdën e takimeve që po zhvillon kreu i LDK-së Isa Mustafa i cili gjatë ditës së sotme ka takuar edhe kryetarin e PSD-së Shpend Ahmeti.

Ndërkohë është paralajmëruar edhe një takim në mes Mustafës dhe kreut të AAK-së Ramush Haradinaj.

“Përherë kënaqësi të takoj bacën Halit, babain e heroit të Kosovës Ilir Konushevci, një prej figurave të shquara dhe prijësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kosova sot dhe përgjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin dhe atdheun”, ka shkruar ai në Facebook.

Me motot “Krejt s’mund të bëhemi milionera”, “Diskriminimi i bizneseve të vogla nga Komuna e Prishtinës”, pronarët e kiosqeve po protestojnë para Komunës së Prishtinës.

Përfaqësuesi i bizneseve të vogla, Sabedin Hasani, tha se ligji për kiosqet është diskriminues dhe me një fjalë këtu fillon lufta në mes klasës së varfër dhe të pasur.

Limaj arrin në vendin ku pritet të takohet me Mustafën

Limaj arrin në vendin ku pritet të takohet me Mustafën

Në orën 12:30  ka filluar të mbahet takimi mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe zëvendëskryeministrit të Kosovës, Fatmir Limaj.

Derisa PSD, që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti sot në mesditë pritet të merr vendimin për një koalicion parazgjedhor me AAK-në e Ramush Haradinajn, Ahmeti ndodhet në takim me kreun e LDK-së, Isa Mustafën.

Flash Lajme