Kosova

Nga dita e diel, një vorbull ciklonike që me masa të ftohta polare do të zbarkojë mbi rajon, që pritet të sjellë reshje të dobëta bore, e në fillim të javës pritet të depërtojë acari i vërtetë polar në drejtim të vendit tonë, që do të zbres ndjeshëm temperaturat nën vlera mesatare.

Kryeministri Edi Rama me anë të fotografive nga puna e kryer edhe gjatë natës uroi fundjavë të qetë për shqiptarët.

“Me këto pamje të punës, që ka vijuar pa ndërprerje edhe gjatë natës, për të siguruar kalueshmërinë e automjeteve në të gjitha rrugët e akset kombëtare, ju uroj një fundjavë të qetë”, thotë kryeministri Edi Rama, transmeton atsh.

Viti 2018 është një nga vitet kur Kosova nuk ka arritur të fuqizojë subjektivitetin ndërkombëtar përmes njohjeve të shumta dhe ashtu sikurse edhe në vitin 2017, Kosova ka arritur vetëm një njohje të shtetit të saj, thonë njohësit e zhvillimeve politike.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, z.Albin Kurti, ka pritur në një takim Kryetarin e Kuvendit Komunal të Preshevës, Sami Salihun dhe sekretarin e atij kuvendi, Avni Alitin.

Kurti thotë se mbështet kërkesën e preshevarëve për përfshirje në rifillimin e negociatave me Serbinë, dhe se vazhdimi i harrimit të tyre mund të jetë i rrezikshëm.

Flash Lajme