Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dardania/public_html/dardania.com/plugins/system/jabuilder/helper.php on line 265
Shëndeti

Sipas disa personave, nuk ka ushqime të mira dhe ushqime të këqija, vetëm ushqime që përmbajnë më shumë vlera ushqyese se sa disa të tjera.

Në një eksperiment të bërë nga një grua, e cila kishte dashur të testojë kaloritë e saj që I merr çdo ditë dhe të shoh nëse bie në peshë, ajo vendosi të konsumojë ëmbëlsira çdo natë për një javë të tërë.

Kombinimi i vajit të kastorit dhe sodës së bukës është një tjetër provë , pasi ofron përfitime të shumta shëndetësore dhe trajton të paktën 24 sëmundje të zakonshme shëndetësore. Vaji i kastorit ka një efekt të fuqishëm në qarkullimin, për shkak të të cilit shpesh përdoret si fasho për të ndaluar derdhjen e gjakut.

Flash Lajme