Sweet dreams

Mitet që përfliten ngado për gjumin dëmtojnë shëndetin dhe humorin, si dhe shkurtojnë jetët tona. Këtë e thotë një ekip studiuesish të Universitetit të Nju Jorkut, që kanë rrëmuar në internet për të gjetur pretendimet më të përhapura për një gjumë nate të mirë.

Autor i dietës me fruta është nutricionisti amerikan, Jay Rob, i njohur për dietën e tij detoksifikuese treditëshe. Kjo dietë jo vetëm ndikon në uljen në peshë por mbi të gjitha bën pastrimin e organizmit nga skoriet dhe papastërtitë e mbledhura në zorrë.

Si në luftën me celulitin, edhe në trajtimin e krisjeve të lëkurës, hidratimi është shumë i rëndësishëm, prandaj nuk i trajton dot pa pirë të paktën 8 gota ujë në ditë. 
Është e rëndësishme edhe ti japësh trupit tonë vitaminat A, C, E dhe zink.

Flash Lajme

Më të lexuarat