Kastraveci, dhe pse përqindjen më të lartë e ka ujë, nga studimet ka rezultuar se është një nga luftuesit më efektivë të kancerit, por jo vetëm.

Gjithashtu, kastravecët e përmirësojnë flokët, lëkurën dhe ndihmojnë në heqjen e të gjitha toksinave të trupit.

Nëse ju vazhdimisht konsumoni kastravec, sitemi juaj i tretjes do të përmirësohet ndjeshëmm, pasi ka ujë dhe fibra.

Nëse nuk e dinit, kastraveci parandalon edhe erën e keqe të gojës, sepse ka veti antibakteriale./dardania.com


Flash Lajme

Më të lexuarat