Kanceri i trurit është një ndër tumoret më pak të përhapura, por më shumë i rrezikshmi. Në artikullin që Dardania.com sjell për ju do të gjeni shenjat, që tregojnë se jeni të prekur nga tumori i trurit.

Njerëzit me tumor në tru kanë shenja, të cilat nuk janë shumë të dukshme, por dhimbje krejt normale të kokës, trupit, njolla në trup etj. Nëse nuk zbulohet në kohë ky tumor, mund t’ju shkaktojë edhe vdekjen. Ja pra për t’ju bërë ju të jeni më të shëndetshëm, Dardania.com sjell shenjat, të cilat ju paralajmërojnë për tumorin në tru.

1- Dhimbje koke

Dhimbja e kokës është shenja më e dukshme e kancerit në tru. Nëse kjo dhimbje vazhdon për një kohë të gjatë dhe nuk ndalon, Dardania.com ju sugjeron të bëni një vizitë te mjeku, ose një grafi. Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë./ Përshtati: Kadrije Çako/Dardania.com

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Foto 1 nga 5


Flash Lajme

Më të lexuarat