Young woman is doing morning stretching in bed, arms raised, rear view

Nëse e dashura apo dikush tjetër ju kërkon të mos uleni në shtatin e tij, kur sapo është kthyer nga puna, kafeneja apo çdo vend tjetër,  nuk keni përse të ofendoheni.

Përkundrazi, të njëjtën gjë duhet të bëni edhe ju. Kjo për shkak se  rrobat e tyre, janë të mbushura me baktere.

Ato jetojnë për javë të tëra. Ndaj para se të shtriheni në shtrat duhet si fillim të ndërroheni. Kjo duhet të vlejë edhe për mysafirët tuaj.

Ato mund të sjellin infeksione të ndryshme, skuqje të lëkurës, krijimin e akneve dhe një sërë papastërtish.

Kjo është një nga arsyet përse në gjoks dhe në shpinë krijohen aknet. Rrobat mbledhin pluhur në rrugë zyrë dhe i përçojnë ato në krevat.

Imagjinoni në vendet që keni qenë ulur në kafene, stolat e parqeve, në metro, autobus apo tren. Sa shumë njerëz janë ulur para jush? Mijëra të tjerë. Ndaj rrobat mbledhin një sërë papastërtish. Kështu herën tjetër kujdesuni që ta rimendoni edhe një herë, para se të shkriheni në krevat me rrobat që keni dalë. /L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat