Nëse çdo gjë shkon mirë me trupin tuaj, nuk do të keni probleme me shëndetin. Ju mund të keni dhimbje koke herë pas here, dhe sipas jush është normale.

Nëse ke një siklet brenda, një dhimbje që nuk e di nga vjen, bën mirë ta dëgjosh trupin dhe të shkosh të vizitohesh te mjeku. Dardania.com ka sjellë për ju, në galerinë më poshtë, shenjat që nuk duhet t’i injoroni, pasi trupi po përpiqet t’u thotë diçka./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Foto 1 nga 5

Gratë dhe vajzat që vuajnë nga një sëmundje e quajtur endometrioza e dinë dhimbjen premenstruale. Simptomat e endometriozës janë shumë të ngjashme me ato të sindromës premenstrule. Dallimi është se kur keni endometriozë simptomat shpesh janë më intensive dhe nuk largohen as pas përfundimit të menstruacioneve.


Flash Lajme

Më të lexuarat